fbpx

Tarihçe

Merkez İlaç, 85 yaşında bir Çınardır.

1934 senesinde kurulmuş olup, Türkiye’nin modern anlamda ilaç üretimi yapan en eski fabrikalarındandır.

Üretim, toplam 7000 m² kapalı alanda, T.C. Sağlık Bakanlığının denetimi ve kontrolünde;

cGMP (  İyi İmalat Uygulamaları ),

cGLP (İyi Laboratuar Uygulamaları),

EN ISO 13485 (Tıbbi Cihazlar  Kalite Yönetim Sistemi),

EN ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), standartlarına sahip tesislerinde CE işareti ile üretilmektedir.

Köklü geçmişinden gelen deneyimleri; teknolojik yatırımlar ve ar-ge faaliyetleri ile birleştirilerek sağlık sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

1. Altın Havan ödülüne lâyık görülen, EFF (Eczacı Fakülte Fonu) ile ürünlerimizi alarak,firmamıza güvenlerini belli eden Eczacılarımız adına,mezun oldukları fakültelerinin fon havuzuna Merkez İlaç tarafından aktarılan Merkez Paralar ile Eczacılık Fakültelerinin bilimsel ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır.

Bu Sosyal Sorumluluk Projesinin diğer firmalarımıza da örnek olması beklentimizdir.

Böylece şimdiye kadar sözde kalan Eczacı-Sanayici-Üniversite işbirliğinin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Firmamız;  antiseptik ürünler konusunda  Türkiye’nin en geniş ürün çeşidine sahip, en büyük firmasıdır.

“SAĞLIK İÇİN HİJYEN ŞART” ismi ile yürütmekte olduğumuz Sosyal Sorumluluk Projesi (SSP) kapsamında Opakjel markası ile Hijyen sepetleri üretmekte, bu Opakjel Hijyen Sepetlerinin, hasta ziyaretlerinde hediye olarak götürülmesinin alışkanlık haline getirilmesinin Halk Sağlığına çok büyük katkısı olacağına inanmaktadır.

“Ter kokmaz, kokan mikroptur” diyerek herkesin evlerinde bulundurmasını, tüm aile fertlerinin alışkanlık halinde ve bilinçli olarak kullanmaları halinde istenmeyen tüm vücut kokularının ve buna bağlı hastalık etkenlerinin (virus, bakteri, mantar) yok olacağını söylemektedir.

Firmamız yukarıda belirtilen ürün gamına ilaveten; araba, ev, işyerleri ve okullarda kanunen bulunması zorunlu olan İlkyardım Çantalarını, Ecza Dolaplarını, TSE, TSK, Karayolları Standartlarına uygun olarak CE  işareti ile üreten Türkiye’deki ilk ve tek üreticidir.

Arzu eden firmalara bu ürünler kendi amblemleri basılarak promosyon amaçlı olarak da yapılmaktadır.

Sektörümüz temsilcilerine; İlaç, Dermo kozmetik, Gıda takviyeleriKozmetik, Biyosidal, CE’li ürünler ve Veteriner İlaç olarak; Tablet, Kapsül, Likit, Damla, Toz, Krem, Sachet, Ampul, Pomat  formlarında FASON ÜRETİM yapmaktadır.

“Güvenilir ürün güvenilir üretim yerinde üretilir” diyerek herkesi firmamızı ve üretim yeri koşullarımızı görmek üzere fabrikamıza davet etmekteyiz.

Çok değerli eczacılarımızın;

www.webeczanesi.org adresli, sadece kendilerinin alışveriş yapabildikleri e-ticaret sitemizi ziyaret etmelerini bekliyoruz.

Ürünlerimizi;  MF (mal fazlası) olmaksızın,perakende fiyatların ve imalatçı fiyatların inanılmaz şekilde indirilmiş,ama eczacılarımızın kârlarının 2 ye katlanmış şekli ve sürpriz spot kampanyalarla satıldığını gördüklerinde şaşırmamalarını, ama bu çok özel koşulları diğer meslektaşlarımıza kulaktan kulağa yaymalarını beklediğimizi söylemeliyiz.

Zira bu uygulama sektörümüzde deprem etkisi yaratacak ve taşları yerinden oynatacaktır.

Hiç bir şey bundan sonra eskisi gibi olmayacaktır.

BİRİNCİ KALİTE OLMASI ZORUNLU OLAN SAĞLIK ÜRÜNÜ, AYNI ZAMANDA EKONOMİK DE OLUR diyen  Merkez İlaç, böylece vatandaşımıza en uygun fiyatlı ürünleri sağlarken,eczacılarımıza da meslek hakları olan en yüksek kâr marjını sağlayabilmenin onurunu yaşayacaktır.