Hakkımızda

merkez

 

Merkez İlaç, 1934 senesinde kurulmuş olup, Türkiye’nin modern anlamda ilaç üretimi yapan en eski fabrikalarındandır.

Üretim, toplam 7000 m² kapalı alanda, T.C. Sağlık Bakanlığının denetimi ve kontrolünde; cGMP ( İyi İmalat Uygulamaları ), cGLP (İyi Laboratuar Uygulamaları), EN ISO 13485 (Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi), EN ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), standartlarına sahip tesislerinde CE işareti ile üretilmektedir. Köklü geçmişinden gelen deneyimleri; teknolojik yatırımlar ve ar-ge faaliyetleri ile birleştirilerek sağlık sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

1. Altın Havan ödülüne lâyık görülen, EFF (Eczacı Fakülte Fonu) ile ürünlerimizi alarak,firmamıza güvenlerini belli eden Eczacılarımız adına,mezun oldukları fakültelerinin fon havuzuna Merkez İlaç tarafından aktarılan Merkez Paralar ile Eczacılık Fakültelerinin bilimsel ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır. Böylece şimdiye kadar sözde kalan Eczacı-Sanayici-Üniversite işbirliğinin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Firmamız yukarıda belirtilen ürün gamına ilaveten; araba, ev, işyerleri ve okullarda kanunen bulunması zorunlu olan İlkyardım Çantalarını, Ecza Dolaplarını, TSE, TSK, Karayolları Standartlarına uygun olarak CE işareti ile üreten Türkiye’deki ilk ve tek üreticidir. Arzu eden firmalara bu ürünler kendi logoları basılarak promosyon amaçlı olarak da yapılmaktadır. Ayrıca sektörümüz temsilcilerine; ilaç, kozmetik, biyosidal, CE’li ürünler ve Tablet, Kapsül, Likit, Damla, Toz, Krem, Sachet, Pomat formlarında FASON ÜRETİM yapılmaktadır.

Ürünlerimizi; MF (mal fazlası) olmaksızın,perakende fiyatların ve imalatçı fiyatların inanılmaz şekilde indirilmiş, ama eczacılarımızın kârlarını ikiye katlanmış şekli ve sürpriz spot kampanyalarla satıldığını gördüklerinde şaşırmamalarını, ama bu çok özel koşulları diğer meslektaşlarımıza kulaktan kulağa yaymalarını beklediğimizi söylemeliyiz. Zira bu uygulama sektörümüzde deprem etkisi yaratacak ve taşları yerinden oynatacaktır.

Birinci kalite olması zorunlu olan sağlık ürünüz, aynı zamanda ekonomik de olur sloganını benimsemiş Merkez İlaç, böylece halka en uygun fiyatlı ürünleri sağlarken, eczacılarımıza da meslek hakları olan en yüksek kâr marjını sağlayabilmenin onurunu yaşayacaktır.

Vizyon

Yapacağımız zihinsel ve teknolojik yatırımlar ile müşteri odaklı firma kültürü oluşturup Pazar payını sürekli olarak arttırmak amacındayız.

Misyon

BİRİNCİ KALİTE OLMASI ZORUNLU OLAN SAĞLIK ÜRÜNÜ, AYNI ZAMANDA EKONOMİK DE OLUR .

Kalite Belgelerimiz

9001-2015
13485-2019
gmp
ce

Yönetim Kurulu

Mehmet ŞAPÇI

Yönetim Kurulu Başkanı

Seda EKŞİ

Genel Müdür