OPAKJEL 2-70 | 250 ML

KULLANICI GRUBU:
GENEL HALK

FORMÜLASYON ŞEKLİ  (SIVI)

Aktif maddenin adı ve miktarı (%) (Kimyasal adı; CAS Numarası)

Klorheksidin glukonat %2, CAS No;18472-51-0 İsopropil alkol % 70 ,CAS No;67-63-0

Yardımcı maddeler

%2.4 yumuşatıcı  madde ve  deiyonize su içerir.

İLKYARDIM ÖNLEMLERİ:

Gözler: Gözü açarak 10 dakika bol su ile yıkayın.Doktor tavsiyesi alın.

Yutma: Temiz suyla ağzı çalkalayın. Bol miktar su içirin .Doktor tavsiyesi alın.

Soluma: Kişiyi temiz havaya çıkartın. Tıbbi yardım alın.

Zehirlenme Durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)‘NİN 114 no’lu telefonu arayınız.

* Hijyenik El Temizliği: Yıkanmış ve kaba kirlerinden arındırılmış kuru ellerde uygulanır.Avuç içine 3 ml çözelti alınarak eller, 30 saniye boyunca iyice ovalanır.

* Cerrahi El Hijyeni: Yıkanmış ve kaba kirlerinden arındırılmış kuru ellere uygulama alanını tam olarak ıslatacak miktarda çözelti alınarak en az 3 dakika süre ile iyice eller ve kollar dirseklere kadar ovalanır. Eller kuruduktan sonra eldiven giyilir. Uzun süren cerrahi operasyon aralıklarında 2 dakika süre ile uygulama alnını tam olarak ıslatacak miktarda ürün ellere yıkanmadan tatbik edilip, eldivenler değiştirilecek operasyona devam edilir.

* Cilt Hijyeni: Yağ bezesi az olan ciltlerde; enjeksiyon ve ponksiyonlardan önce en az 15 saniye uygulanır. İntraartiküler enjeksiyon ve ponksiyonlardan önce en az 1 dakika uygulanır. Yağ bezesi çok olan ciltlerde;  alan daima nemli tutularak en az 10 dakika süre ile tatbik edilir.

* KATATER UYGULAMALARI:Yakın mesafeden cilt üzerine püskürtülür veya bir parça pamuk/ped üzerine sıkılarak kullanılır. Uygulama alanının tam olarak ıslanmasına dikkat edilir.

* YAN ETKİLER: İsopropil alkol içerir. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Kullanıma hazır ürün; enjeksiyon ve kan alma, delme, katater uygulamaları, evde yapılacak hijyen işlemleri, diyaliz, medikal ve cerrahi operasyon öncesi cilt hijyeni için kullanılır. Uzun süre kalıcı floranın üremesini engelleyerek optimal hasta koruması sağlar.

Ürünün 25 oC’nin altında muhafaza edildiği koşullarda raf ömrü 2 yıldır.