MİKROPTAN KORUNMA SIVILARI

Mikroptan Korunma Sıvıları

Mikroplar günün her saati insanların sağlığının en çok tehdit eden unsurlar olması sebebi ile mikroptan korunma sıvıları büyük bir ilgi görüyor.

Mikropların evde, işte her yerde olmasından dolayı günümüzde insanlar bu mikroplardan korunmanın yollarını araştırıyorlar. Bu anlamda geliştirilen mikroptan korunma sıvıları yoğun bir ilgi görüyor. Bu sıvılar insanları mikroptan koruduğu kadar var olan mikropların ölmesini de sağlıyor. Mikroptan korunma sıvılarının en önemli özelliği insan cildi ile dost yapısıdır.  Mikroptan korunma sıvıları antiseptik özelliği olan ürünlerdir.

Antibakteriyel Sıvı El Sabunları

Mikroptan korunma sıvıları içerisinde en çok kullanılan ve en uygun ürünler arasında antibakteriyel özelliği olan kremli ve nemlendirici özelliğe sahip sıvı el sabunları ilk sırada yer alıyor. Ayrıca alkol bazlı sıvı hijyenik el temizleyicileri kişilerin mikroplardan korunması konusunda oldukça önemli sıvı ürünler arasında yer alıyor. Mikroplardan koruyan sıvıların genel kullanım alanı ise el ve yüzleri kapsıyor. Çünkü insanlar okulda, işte ve dışarıda elleri ile sürekli bir şeylere temas etmek zorunda kalıyor. Bu durumda haliyle kişiye mikrop bulaşma riskini çoğaltıyor.

Bu mikroplar gözle görülmediği için siz fark etmende çoktan ellerinize bulaşıyor. Daha sonra ellerin yüz ile teması sonucu bütün vücuda yayılma riski ortaya çıkıyor. Bu sebeple özellikle toplu kullanım alanlarında, kalabalık yerlerde, ve her türlü fiziksel aktivitenden önce ve sonra mikroptan koruyucu sıvıların kullanılması gerekiyor. Bu sıvılar mikropların barınmasını engelleme görevi üstleniyor.

OpakJel Kullanımı

Özellikle el temizliğinin oldukça önemli olduğu kalabalık ortamlarda mikroplardan korunmak ve hijyenik bir et temizliği için opakjel sıvısının kullanılması öneriliyor. Günümüzde hem evlerde hem de toplu kullanım alanlarındaki el yıkama aparatlarına sıvı sabun yerine bu jellerden koyulmaya başlandığı görülüyor. Bu sıvı sayesinde bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önüne geçiliyor. Çünkü bu jel ile elerlin yıkanması sonucunda mikropların ölmesi sağlanıyor. Üstelik bu jel kullanan kişilerde mikroplara karşı belirli bir süre koruyucu etki sağlıyor. Mikrop ve bakterilere karşı koruyucu etki sağlayan ürünlerin geliştirme faaliyetleri devam ediyor. Buradaki en temel amaç ise koruma süresinin mümkün olduğu kadar uzun sürmesinin sağlanması olarak hedefleniyor.