Masaj Salonlarında Antiseptik Ürünlerin Kullanımı

Masaj Salonlarında Antiseptik Ürünlerin Kullanımı

Vücudun detoksu olan masaj, son derece özel ve hijyenik koşullarda yapılırken, antiseptik ürünler de vazgeçilmezdir.

Masaj salonlarında antiseptik ürünlerin kullanımı ortak kullanılan kalabalık bir alan olduğu için çok önemlidir. Masaj yapılan yağlar, sıvılar ve ortamdaki malzemeler antiseptik ürünler kullanılarak temizlenir. El hijyeninin önemli olduğu bu süreçte her bir işlem sonrası ciddi bir el hijyene ihtiyaç duyulur. Bu durumda antiseptik bir üründen elde edeceğiniz verim kadar etkili bir el temizleyici olmaz.

İnsandan insana bulaşan bakteri ve virüsler ciddi risklere neden olur. Bu durumun etkisini merak eden ve sorunsuz bir süreci yönetmek isteyenler, kişisel hijyenin korunması ve cilt sağlığının olumsuz etkilenmemesi için antiseptikleri salonlarından eksik etmemelidir. Masaj salonlarında kullanılan ürünler, havlular, masözün elleri, çevredeki sedye ve temas edilen her yerde, temizliğin eksiksiz biçimde sağlanması gerekir. Antiseptik ürün kullanımı gerektiğinde Opakjel gibi hastanelerde de kullanılan ürünler tercih edilir..

Epilasyon Öncesi Kullanılıyor

Epilasyon öncesinde de çok sık tercih edilen antiseptik ürünlerin kullanım amacı, vücutta bulunan gözle görülmeyen mikropların öldürülmesidir. Bu mikroplardan kurtulmak için banyo yapmak yetmez. Bu yüzden her 10 günde bir tüm vücut 10 dakika boyunca bu ürünlerle ovulur. Masaja gelen bir insan için de en iyi hazırlık süreci, bu ürünün kullanılmasıdır. masaj öncesi ya da sonrasında antiseptik kullanılması cilt için mükemmel bir hijyen sağlar. Epilasyon öncesi tercih edilen birçok üründe olduğu gibi bu üründe de yağlı ciltlerde uygulama süresinin uzatılması söz konusu olmaktadır.

Antiseptikler Nerelerde Kullanılır?

  • El hijyeni gereken tüm durumlarda
  • Kötü kokan koltuk altı bölgesinde
  • Sağlık merkezlerindeki tüm hijyen gerektiren alanlarda
  • Aletlerin dezenfekte edilmesinde
  • Enjeksiyon öncesinde ve sonrasında
  • Muayenehane ve ameliyathane şartlarında sıklıkla kullanılır.

Bir hekimin muayenehanesinde kesinlikle bulunması gereken en önemli ürün Opakjel antiseptik gibi ürünlerdir. Ürünlerin düzenli olarak kullanılması söz konusu olduğunda en iyi çözümlerin alınması için istenilen sıklıkta uygulanması yeterlidir. En az 3 dakika uygulama alanına tatbik edilmesi istenilen sonucu hemen almanızı sağlayacaktır.