İSOSOL SCRUB | 100 ML

ANTİSEPTİK SIVI SABUN ÜRÜN TİPİ (1) KULLANICI GRUBU:GENEL HALK
FORMÜLASYON ŞEKLİ (SIVI):
Aktif maddenin adı ve miktarı (%);Povidon iyot % 7.5, CAS No; 25655-41-8 Yardımcı maddeler ; Sodyum Lauril Sülfat,cocamido propil betain, Hidroksi etil selülöz ve gliserin içerir.
KULLANILACAĞI ZARARLI ORGANİZMALAR:
Staphylococcus aureus, Candida albicans, Pseudomonas aeruginosa, Escheria Coli Geniş spektrumlu mikrobisid ve bakterisid olup Gram (+) ve Gram (-) bakterilere karşı etkilidir.
ÖNERİLEN KULLANIM YERİ:
El, cilt ve yara antisepsisinde, ameliyat sahasının hazırlanmasında kullanılır.
KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR:
İyot alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır. Hipertiroid ile beraber kalp yetmezliği bulunan kişilerde tiroid fonksiyonu kontrol edilerek kullanılmalıdır. Hamilelik boyunca ve anne sütü alan çocuklarda dikkatli ve doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Radioterapi öncesinde ve civalı dezenfektanlarla kullanılmaz. Non- toksik guatrlı hastalarda kullanılmamalıdır.
Deriye, mukozaya sulandırmadan olduğu gibi tatbik edilir.
Cerrahi El Antisepsisi: Eller ve ön kol su ile iyice nemlendirilir. Yaklaşık 5 ml İSOSOL SCRUB® sıvı sabun ele dökülür ve 3 dakika boyunca el ve ön kol iyice ovulur. En iyi köpük oluşumu için damla halinde su verilir. Akan suyun altında durulanır. Yıkama olayı tekrarlanır.
Hijyenik El Antisepsisi: Yaklaşık 5 ml İSOSOL SCRUB® sıvı sabun ele dağıtılır. Köpük oluşumu için su akıtılır. 1 dakika yıkanır. Durulanır.
Ameliyat Bölgesinin Antisepsisi: Ameliyat alanı su ile nemlendirilir. İSOSOL SCRUB® sıvı sabun (yak. 20 cm2’ye 1 ml) dökülür. 5 dakika ovulur.
Su ile ıslatılmış sterilize gazlı bez ile 5 dakika ovulur ve kurulanır. İsosol çözelti (İSOSOL SCRUB®’ dan farklıdır.) temizlenen alana sürülür. Kurumaya bırakılır. Antiseptik Yıkamalar:Ameliyat alanının dezenfeksiyonunda belirtildiği gibi tatbik edilir.
– Kullanmadan önce etiketi kullanım kılavuzunu okuyunuz. – Çocuklardan, Gıda ve Hayvan yemlerinden uzak tutunuz. – İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanım talimatına uyunuz. – Son kullanma tarihi etiket üzerinde yer almaktadır. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

El, cilt ve yara antisepsisinde, ameliyat sahasının hazırlanmasında kullanılır.

25 oC’ nin altındaki oda sıcaklığında ağzı sıkıca kapatılarak ve ışıktan koruyarak saklayınız. Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. Ambalajı açılmış ürünü uygun şartlarda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar kullanınız. Ürünün 25 oC’nin altında muhafaza edildiği koşullarda raf ömrü 3 yıldır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:
İSOSOL SCRUB® 3 ml,15 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml, 250 ml, 500 ml ve 1000 ml’lik formlarda bulunmaktadır.