İLAÇ ( Gıda takviyesi vb) ÖNCE ZARAR VERMEMELİDİR.

İLAÇ ( Gıda takviyesi vb) ÖNCE ZARAR VERMEMELİDİR.

Formülü çok basit olmalıdır.
Bir etken madde ihtiva etmesi tercih edilir,
2 ama 3 etken maddeyi ( vitamin, mineral vs) geçmemelidir.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak verilen üretim yeri izin belgesi ve GMP ( İyi imalat uygulamaları) sertifikası bulunan tesislerde üretilmeli ve rutin olarak denetlenmelidir.
(Gıda takviyesi üretim yerlerinde yoktur)

İlacın Bir tane Tedavi edici (Terapötik) şifa veren etkisi bulunur.

Buna mukabil normal dozda bile kullanılsa sayılamayacak kadar, ölüme ve sakatlığa kadar varan yan etkisi, beklenmeyen advers etkisi bulunur.
Bu ölümcüllüğe varan etkiler, anında ortaya çıkabileceği gibi, yıllar sonra da çıkabilir, ya da ne zaman çıkacağı, hangi hastalıkları tetikleyebileceği belli olmaz.

Herşey doğal, her derde deva diye birçok sağlık şarlatanı tarafından, cep boşaltan fiyatlarla pazarlanan GIDA TAKVİYELERİ aslında halkın sağlığını çalan, devletin bu nedenle hasta olanları tedavi etmek için kullandığı sağlık bütçesini hortumlayan pimi çekilmiş SAĞLIK BOMBALARIDIR.

Önemli olan önce hasta yaratıp, bunları ilaç ile tedavi etmek değil,
Hastalıkları önlemek için Koruyucu Tıp uygulamaları, Bilinçli Hijyen, Etkin El Temizliği, Yeterli ve Dengeli, Doğal gıdalarla beslenme, Spor, Yürüyüş ve Hareketle sağlığı korumanın Aklın Yolu olduğunu anlamaktır.

Her gün kullandığımız, Kozmetik ürünler, Ekmek ve Damacana su tesisleri eğer denetimsiz merdiven altlarında üretiliyor/ dolduruluyorsa ( büyük çoğunluğu öyledir)
Bu denetimsiz yerlerden çıkan ürünlerde
1- Mikrobiyal bulaşı,
2- Zehir bulunma riskinin % 100’e yakın olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Hastalıklar sebep değil sonuçtur.

Hastalıklardan korunmak, Tedavi etmeye göre çok daha KOLAY, AKILCI ve EKONOMİKTİR.

#Sağlıkiçinhijyenşart