Diyaliz Merkezlerinde Hijyen ve Antiseptik Ürün Kullanımı

Diyaliz Merkezlerinde Hijyen ve Antiseptik Ürün Kullanımı

Her sağlıkla ilgili mekanda olduğu gibi diyaliz merkezlerinde de hijyen son derece önemlidir.

Diyaliz merkezlerinde antiseptik olarak kullanılan Opakjel antiseptik sıvı, el ve kollarda hijyen gerektiren her durumda halk sağlığı için kullanılabilir. 3 ml ile 1000 ml arasında değişen miktarlarda kullanılmaktadır. İhtiyaç halinde sıkça tekrar edilmesi gerekir.

Ortak kullanım alanları, diyaliz merkezleri ya da herhangi bir toplu taşıma sonrası bu ürünü su gerekmeden kullanabilirsiniz. Birçok bakteri ve spor üzerinde etkisi olan ürün, klinik muayeneler ve ameliyatlarda da sıkça kullanılıyor. Ülkemizdeki sağlık kuruluşlarında yaygın olarak tercih edilen Opakjel antiseptik ürün, günün her saati ihtiyaç halinde kullanılabiliyor.

El Yıkamaktan Daha Hijyenik

Elleri yıkamaktan daha basit olan bu ürünün kullanımı, oldukça kolay. Ellerinize ya da ayaklarını sürerek ovaladığınızda durulama ve su gerekmeden temizlik sağlanacaktır. En iyi etkinin alınması için öncelikli olarak tercih edilmesi gereken kullanım şekli ameliyat öncesidir. Hastalara ameliyattan önce sürülen ürün, tüm vücudun mikroplardan arınmasını sağlar. Böylece cilt sağlığı olumsuz olarak etkilenmez. Cilt sağlığı gereken durumlarda en kısa sürede temizliğin sağlanmasını mümkün kılan ürün, mükemmel bir hijyeni garanti edecektir.

Opakjel Kullanım Alanları

Opakjel çok amaçlı bir antiseptik üründür. Her türlü hijyen gerektiren durumda kullanılabilir. Kişisel hijyenin korunması ve sürdürülmesi için burun ve göz çevresi dışında her yerde kullanılabilir. Candida albicans, pseudomonas aeruginosa, Staplylococcus aureus, coli bakterisid, virusid ve fungusid gibi bakterilerin en kısa sürede yok edilmesini sağlar. Enjeksiyon öncesi antisepsisinde de bu ürün güvenle kullanılabilir.

Çok yağlı ciltlerde en az 10 dakika uygulanır. Ellerin hijyenik ve cerrahi hale gelmesi için antisepsis olarak tercih edilir. Ürünün kullanılması sulandırma gerektirmez ve her türlü ortamda kullanılabilir. Cildin dış yüzeylerine uygulanması gerekir. İç yüzeylerde kullanılmaz.

Hijyeni Elinizde Taşıyın

Hijyen sağlamak için kullanılan Opakjel mükemmel bir etkinin yaratılmasını kolaylaştırır. Her zaman temiz ve hijyenik olmak isteyenler için bir cep ürünü olarak tercih edilebilir. Dış ortamlarda ellerin temizlenemediği her durumda Opakjel yeterli gelecektir.