Bu günlerde inanılmaz bir KORONAVİRÜS, DOMUZ GRİBİ ve UYUZ salgını var.

Bu günlerde inanılmaz bir KORONAVİRÜS, DOMUZ GRİBİ ve UYUZ salgını var.

İnsanlarımız bu nedenle hastaneleri dolduruyor, aslında böylece, bırakın tedavi olmayı Ölümcül Hastane Mikrobu kapma riski ile karşı karşıya olduklarının farkında değiller.

Bulaşıcı hastalıkların Sebep değil, Sonuç olduğunu, Hastalıkların Elden Ele Yayıldığını, gerçek Sebebin kesinlikle Kişisel Hijyene dikkat etmemek, Bilinçli ve Dozunda Hijyenin toplum olarak ALIŞKANLIK haline getirilmesinin aslında hastalıkların önlenmesi anlamına geleceğini bilmiyorlar.

O kadar bilmiyorlar ki yapılan bir Bilimsel çalışmaya göre Taharet alışkanlığı olan toplumumuzda her 10 kişide 6 kişi (%58,2) tuvaletten sonra bile ELLERİNİ YIKAMIYOR!

Ben ellerimi yıkıyorum diyenler de sizi temin ederim Ellerini ıslatmayı El yıkamak zannediyorlar!

Eller en az 15-30 saniye Antiseptik Mendil veya Solüsyonla avuç içi parmak araları, bilek içi, Ovalayarak temizlenirse Hijyen Sağlanır.

Islak mendil doğası gereği mikrop yuvası olabilir kullanılmamalıdır!

Ter kokmaz, kokan mikroptur, kötü koku deodorant ile örtülmemeli Antiseptik mendil veya Antiseptik köpük ile ovalayarak mikrop yok edilmelidir.

Kötü koku, Hijyen amaçlı tedbir almak için Allah’ın ikazıdır

Ter kokmadığı gibi, Ten de kokmaz, aksine Ten mis gibi kokar.

Diş fırçası ve El-Yüz havlumuzda dışkı mikrobu bulunmasını istemiyorsak ailece sifonu çekmeden önce klozet kapağını kapatmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Antibakteriyel Sıvı Sabun uydurulmuş bir kavramdır. Kesinlikle devamlı kullanılmamalıdır.

Su ve normal Sıvı sabun eğer yemekten önce, tuvaletten sonra hemen kullanılır ve Eller bilinçli yıkanılırsa Antiseptiğe ihtiyaç olmaz.

Mikroplar, sıcak, kapalı ve nemli ortamda 15-20 dakikada bir bölünerek sayıları saatler içinde milyonlara çıktığı için hemen El yıkanması hastalık riskini önler.

15 dakikadan sonra ise mutlaka El Hijyeni için El Antiseptiği kullanmak zorundayız.

Antiseptik mendil veya solüsyon günde en fazla 5 defa kullanılır, fazlası zarar verir.

Toplu taşıma araçları bulaşıcı hastalıkların en kolay yayıldığı yerlerin başında geldiği için herkes toplu taşıma araçlarına binmeden önce yanlarında taşımayı alışkanlık haline getirdikleri Antiseptik mendil veya solüsyonla Ellerini 15-30 saniye ovalayarak hastalıklardan korunacaklarını bilmelidir.

Özetle söylemeye çalıştığımız; TOPLUMUMUZDA ACİLEN HİJYEN FARKINDALIĞI YARATMAK, BUNUN İÇİNDE HİJYEN SEFERBERLİĞİ BAŞLATMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZDUR.

Hastalıkları önleyen Koruyucu Tıp yerine Tedavi Edici Tıp uygulamaya devam edersek buna ne devletin gücü, ne de açılacak 10.000 hastane yeter.

Şehir hastanelerinin böyle gidersek KARA DELİK olacaklarına şüphe yoktur.

 

Ama inanıyorum ki Hastalıkları önler ve Şehir Hastaneleri yataklarının en az %70’ini Sağlık Turizmine ayırırsak, bu aslında Türkiye’nin “Dünyanın Sağlık Turizmi Başkenti” ve “Dünyanın Sağlık Vadisi” olması anlamına gelecektir.

Diğer bir deyimle Türkiye Yurtta Barış, Dünyada Barış söylemini, eyleme yani Hayata geçirmiş olur.

Bu projenin derhal hayata geçebilmesinin ilk şartının ise, projeyi bizzat anlatabilmek üzere Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye ulaşmak ve ikna etmek olduğuna inanıyorum.

Kendilerine bu konuda geçmişte yazdığım ama eline ulaşmadığına inandığım yazıyı aşağıda sunuyorum.

https://merkezilac.com/degerli-cumhurbaskanim/

Ülkemizin geleceği, insanlarımızın sağlığı, iş ve aş güvencesi için bu projeyi tartışmaya açmak, önyargısız olarak sorgulamak ve “ORTAK AKIL” da buluşmak zorundayız.

 

Saygılarımızla