Ameliyat Öncesi Antiseptik Köpük

Ameliyat Öncesi Antiseptik Köpük

Farklı sebeplerden dolayı gerçekleştirilecek olan ameliyatlar öncesinde özellikle antiseptik kullanımı oluşabilecek her türlü mikrobik probleme karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.

Hastalar için riskli olabilecek durumların önlenmesi için ameliyat öncesi antiseptik köpük kullanımı tercih edilmektedir. Yüksek etki sağlaması sayesinde oluşabilecek her türlü mikrop bulaşmasına karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.

Ameliyata girecek olan bütün ekibin aynı şekilde uygulama yapması özellikle günümüzde giderek artan mikrop bulaşmasının önlenmesini sağlar. Mikroplar insanların vücuduna yerleşerek farklı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle ameliyat öncesinde vücudun bağışıklık sisteminin daha güçsüz olması bulaşacak olan mikroplar nedeni ile ameliyat sonrasında yaşanacak olan olumsuz durumların oluşmasına neden olabilir.

Köpük Antiseptik Kullanım Alanları

Geliştirilmiş olan formülü sayesinde özellikle ameliyat öncesinde el antiseptiği olarak kullanımının yanı sıra hemşire, hasta bakıcılar ya da hastalar ile ilgilenen kişilerin kullanımı için uygundur. Bunun yanı sıra dermatolojik, jinekolojik ve Ürolojik muayeneler öncesinde ve sonrasında sterilizasyon için ellerde kullanımı sağlanabilir. Yüksek etki sağlaması özellikle mikrop bulaşmasına karşı önlem almak isteyenler için tercih edebilecek seçenekler arasında yer almasını sağlamaktadır.

Ameliyat öncesinde kullanımı özellikle ameliyat sırasında yaşanacak olan ulaşmaları önler. Ameliyat ekibinin tamamı tarafından kullanılmalıdır. Her türlü operasyon öncesinde özellikle sterilizasyonu sağlanabilmesi için ellerde kullanılması gerekir. Çabuk etki sağlaması daha yüksek koruma sağlar. Bu nedenle yeterli miktarda kullanımı ile istenilen etkilerini elde edilmesi sağlanabilir.

Ameliyat Öncesinde Antiseptik Kullanım Faydaları 

Ameliyat sırasında özellikle ameliyat ekibi tarafından mikropların taşınması ameliyat sonrasında hastanın durumunun kötüye gitmesine neden olabilir. Farklı mikropların bulaşması durumunda ortaya çıkabilecek problemlerin önlenebilmesi için ameliyat öncesinde antiseptik köpük kullanımı oldukça önemlidir. Yüksek etki sağlaması kısa süre içerisinde etkili olmasını sağlamaktadır.

Çok sayıda farklı bakteri ve mikroba karşı etkili olmaktadır. Bu nedenle genel kullanım için tercih edilebilir. Ameliyata hazırlık sırasında özellikle dışarıdan gelecek olan mikropların bulaşmaması ve ameliyat ortamının tamamen steril olması için kullanımı sağlanmalıdır. Yüksek etkili olması sayesinde kısa süre içerisinde ellerde bulunan mikropların yok edilmesini sağlamaktadır.